Dzīves iespēju diena

BIZNESA VADĪBAS KOLEDŽA AICINA UZ DZĪVES IESPĒJU DIENU

Biznesa vadības koledža jau septīto  gadu pēc kārtas aicina ikvienu uz Dzīves iespēju dienu tiešsaistē, lai kopīgi pilnveidotos,  iedvesmotos,  un,  sadarbībā ar dažādu jomu ekspertiem un darba devējiem,  atklātu iespējas, ko sniedz dzīve profesionālās karjeras un personīgās  izaugsmes ietvaros.

Šajā reizē runāsim par tādām aktuālām tēmām kā mākslīgais intelekts, līderu un vadītāju izaicinājumi, darbinieku motivācija, apmierinātība ar darba vidi Latvijā, taisnīgs atalgojums par padarīto darbu. Apskatīsim arī  iespējas, ko studējošiem piedāvā Biznesa vadības koledža, skaidrosim, kas ir koledža, kas ir īsā cikla augstākā profesionālā izglītība, un kādas priekšrocības ir BVK absolventiem, startējot darba tirgū.

Tāpēc pasākumam pievienoties laipni lūdzam kā studentus un absolventus, tā studēt gribētājus, un ikvienu, kam rūp sava profesionālā un personīgā attīstība.

Dzīves iespēju diena

 

IEDVESMAI. KARJERAI. IZAUGSMEI

Informācija par lektoriem:

 

10:0511:00 Signe Kaņējeva,
KANTAR lielo klientu direktore, personāla pētījumu eksperte
“Noskaņojums darba vietā Latvijā un to ietekmējošie faktori”

Signei ir sociālo zinātņu maģistra grāds socioloģijā un viņai ir vairāk nekā 20 gadu pieredze pētījumu kompānijā Kantar. Viņas ekspertīze ir darbinieku un darba tirgus pētījumu īstenošanā, t.sk. darbinieku apmierinātības un iesaistes, labbūtības pētījumos un darba devēju tēla izpētē.

Šī tēma ir īpaši aktuāla mūsdienās, jo darbinieku noskaņojums būtiski ietekmē uzņēmumu produktivitāti, inovācijas un kopējo darba tirgus konkurētspēju, īpaši mainīgās ekonomiskās un sociālās situācijas apstākļos.

Klausītāji varēs uzzināt, kādi faktori visvairāk ietekmē noskaņojumu darba vietā Latvijā, kā arī iegūt praktiskus ieteikumus, kā uzlabot darba vides atmosfēru un darbinieku iesaisti, balstoties uz Signes vairāk nekā 25 gadu pieredzi un pētījumiem.

 

11:00 – 12:00 – Ervīns Butkēvičs,
Sertifikācijas centrs, vecākais AI eksperts:
“Kas ir Mākslīgais intelekts un profesionālā karjera?”

Mākslīgais intelekts (MI) arvien plašāk ienāk profesionālajā vidē, mainot veidu, kā tiek veikti un optimizēti ikdienas darbi. Tas palīdz automatizēt garlaicīgos uzdevumus, uzlabo datu analīzes iespējas un ļauj uzlabot procesus. Tas sniedz iespēju darbiniekiem pašiem veidot pielāgotus asistentus, savu enerģiju veltot radošākiem uzdevumiem.


Apskatīsim galvenos MI attīstības virzienus 2025. gadā: sākot no efektivitātes paaugstināšanas līdz jaunu prasmju apguves iespējām. Tiks analizēti arī izaicinājumi, piemēram, datu drošība un pielāgošanās tehnoloģiju attīstībai. Šī saruna sniegs ieskatu, kā MI var tikt izmantots dažādās nozarēs Latvijā, kā arī kādas prasmes ir nepieciešamas, lai veiksmīgi integrētu šo tehnoloģiju savā profesionālajā karjerā.


Ervīns Butkēvičs ir MI ieviešanas rīku inženieris, daudzkārt piedalījies MI rīku izmantošanas darbinieku apmācībās, strādājis vadošos amatos Starptautiskā lidosta Rīga, Latvijas Tirdzniecības un Rūpniecības kamera, Kalnozols un partneri un citos.

 

12:00 – 13:00 – Kristiāna Boša
Cilvēkresursu vadības eksperte un konsultante
“Taisnīgs atalgojums – kā zināt savu vērtību un saņemt to ko esi pelnījis?”

Taisnīgs atalgojums ir vairāk nekā tikai skaitļi algas lapiņā – tā ir atzīšana par ieguldīto darbu, cieņa pret darbinieka prasmēm un iespēja katram justies novērtētam. Bet kā saprast, vai tava alga ir patiešām taisnīga? Kā noteikt savu vērtību darba tirgū un kā konstruktīvi un pārliecinoši runāt par atalgojumu ar darba devēju? Runāsim arī par atalgojuma caurspīdību, kas kļūst arvien nozīmīgāka, lai veidotu uzticību starp darba devējiem un darba ņēmējiem.


Kristiāna ir ilggadēja personāla vadības un atalgojuma jomas praktiķe ar vairāk nekā 20 gadu darba pieredzi, ikdienā konsultējot uzņēmumus par atalgojuma un personāla vadības jautājumiem.

 

13:00 – 14:00 – Olga Dzene,
, Figure Baltic Advisory, Līderības attīstības eksperte
“Līderu izaicinājumi un attīstības tendences 2024. – 2025.”

Ši tēma ir būtiska ikvienam, kurš vēlas saprast, kā mainās līderības prasības un darbinieku vajadzības globālā mērogā. Balstoties uz tādiem avotiem kā McKinsey, Forbes, Harvard Business Review un Mercer, Olga apskatīs galvenajos izaicinājumus, ar kuriem saskaras mūsdienu vadītāji, un risinājumus, kas nepieciešami, lai saglabātu darba vides stabilitāti.

Tiks aplūkots, kā šodien jūtas darbinieki un kas ietekmē viņu motivāciju laikā, kad darba spēks kļūst arvien trauslāks un prasības pret līderiem kļūst arvien sarežģītākas. Viņa  runās par nākotnes līdera kompetencēm, īpašu uzmanību pievēršot humānistiskajai un adaptīvajai līderībai kā atbildei uz uzticības krīzi starp vadītājiem un darbiniekiem. Šie aspekti ir būtiski, lai izprastu, kā vadītāji var veidot uzticības pilnu un ilgtspējīgu darba vidi, spējot pielāgoties straujajām pārmaiņām darba tirgū.


Olga Dzene  konsultē līderības kompetenču modeļu izveidē un ieviešanā, līderības novērtēšanas procesos, darba izpildes vadības jomās, talantu attīstības sistēmu izveidē, vada vīzijas, misijas un vērtību izstrādi. Olgai ir LU maģistra grāds organizāciju psiholoģijā un šobrīd viņa strādā pie savas disertācijas Biznesa vadību doktorantūras programmas ietvaros RISEBA.

 

14:00 – 15:00
“Studējošo iespējas un priekšrocības Biznesa vadības koledžā.”

Pasākuma noslēdzošajā daļā runāsim par Biznesa vadības koledžā studējošo iespējām. Lai gan BVK jau vairāk nekā 20 gadus piedāvā īsā cikla augstāko izglītību tālmācībā, joprojām sabiedrībā izskan jautājumi, vai koledžas līmenis ir augstākā izglītība, kas ir īsais cikls, ko nozīmē studēt tālmācībā, kā savienot darbu ar studijām vai ģimeni, kādas ir profesionālās augstākās izglītības iespējas salīdzinājumā ar bakalauru, un daudzi citi, uz ko BVK vadība – Signe Vaičulena, Jānis Supe kopā ar mācībspēkiem un  studentiem  atbildēs Jums Dzīves iespēju dienas laikā.