Iepazīsties ar studiju materiāliem bez maksas

  Aizpildot un nosūtot pieteikuma formu, Jūs piekrītat savu personas datu apstrādei.

  Darbs pašam ar sevi

  Mēs saprotam – tālmācība tā apņemšanās strādāt pašam ar sevi. Dažiem tas padodas itin viegli, dažiem – sākumā ir jāpacīnās ar sevi, lai vēlāk būtu viegli.
  Piedāvājam īsu pamācību, kā sekmīgāk sākt darbu pašam ar sevi, lai pēcāk veiksmīgāk sevi “pārdotu” darba tirgūt. “Koucš ar sevi”, padomu autore Laura Vanaga-Mickeviča.

  Es neprotu (sevi) pārdot – tā saka vairums latviešu. Jogas skolotāja un profesionāla pārdošanas jomas pārstāve Laura Vanaga-Mickeviča saka, ka Latvijā pārdošanas cilvēki vienmēr ir bijuši deficīts, jo valda spēcīgs pieņēmums, ka mums ir nepārdevēju mentalitāte. Taču būt par labiem pārdevējiem daudziem traucē tikai šis novecojušais pārdevēja stereotips – agresīvs un pārlieku pašpārliecināts. Jaunā dinamika pieprasa citu pārdevēju un citu pieeju – ieinteresētību un atvērtību, empātijas spēju būt pircēja pusē.

  Soli pa solim mācamies “pārdot” – gan sevi, gan produktus vai pakalpojumus – pie Lauras Vanagas-Mickevičas, personāla vadības konsultāciju uzņēmuma Eiro personāls Klientu attiecību vadītājas. Lauras profesionālā pieredze veidojusies no trim vaļiem – pārdošanas, jogas un koučinga, ko viņa ir apkopojusi un izdevusi savā grāmataā “Joga un pārdošana”. Viņa iedrošina, ja pārdošanai pievieno dažas lietas, to var apgūt ikviens.

  Pāri visam, kad mēs pārdodam citu preces, pakalpojumus, mēs pārdodam arī sevi. Un, protams, mēs pārdodam sevi ik reizi, kad veram muti vaļā, lai pārdotu savu ideju, viedokli…., savas vērtības. Un tās nav tikai formālās prezentācijas, mums jāiet tālāk – jāpārdot neformālās tikšanās, tīklojoties dažādos pasākumos un pat saviesīgos tusiņos. Daudz izšķir zināšanas, pat enerģija un entuziasms, bet tikpat lielā mērā – spēja apstāties, nomierināties un parunāt ar sevi.

  Lai arī pārdošanas situācijas ir dažādas, taču visās derēs šie trīs instrumenti.

   

  Darbs pašam ar sevi - Laura Vanaga savas grāmatas atvēršanas svētkos

  Laura Vanaga kopā ar vecākiem un māsu savas grāmatas atvēršanas svētkos. Foto no Lauras Vanagas-Mickevičas privātā arhīva

   

  Elpo

  Es teiktu, ka ikviens kaut reizi mūžā ir piedalījies darba intervijā. To varētu uzskatīt par tipisku sevis pārdošanas situāciju.

  Ir, protams, labi, ja ir labs CV, taču ar to nepietiek, jo viss, kas uzlikts uz papīra vēl nav viss par tevi! Darba devēji grib nojaust tavu īsto potenciālu, tavas vērtības un tavu attieksmi. Viņi grib pārliecināties, kā tu komunicē, kā pārliecini, kā jūties. Es atkārtošos, bet teikšu – vissvarīgais šajās reizēs ir būt pašam. Otrs vissvarīgākais – ir būt mierīgam. Un labā ziņa – to var uztrenēt. Ja, piemēram, tu zini, ka pēc nedēļas tev būs atbildīga darba intervija, sāc tūlīt.

  Sāc ar elpošanu. Dalīšos ar savu ieteikumu. Es izvēlos ar ērtu sēdēšanas pozu. Lai arī dodu priekšroku jogas pozām, tā nebūt nav obligāta. Galvenais, lai man ir ērti un varu atslābināties. Sēžu taisnu muguru, pievelku zodu pie sevis. Sāku elpot caur degumu, ieelpā piepildot vēderu, izlepā – to iztukšojot. Man patīk to vizualizēt – ieelpā iedomājos sevi izplešamies un izvēršamies, piepildot visu iekšējo ķermeni ar enerģiju. Savukārt izelpā – sašaurināmies un pagarināmies, izlaižot no sevis visus satraukumus, bažas, trauksmes, ilūzijas. Vēl šajā vingrinājumā, svarīgi ir nedomāt, apturēt prātu un domas. Tam ir vajadzīgs papildus instruments – mantru skaitīšana. Es runāju. Ieelpā saku “Sat”, izelpā – “Nam” (tas nozīmē– patiesība ir mana identitāte). Labi strādā arī šāda mantra – Es (ieelpa) Esmu (izelpa). Apsolu, kad iemācīsies koncentrēties, prāts beigs mierīgs. Sākumā pietiks ar trīs minūšu treniņu. Taču es ieteiktu to pārvērst par rituālu un rutīnu un pagarināt vismaz līdz desmit minutēm dienā.

  Daudz retāka situācija ir reāla produktu, pakalpojumu pārdošana. Un ja tu ikdienā strādā pārdošanā, tu jau zini, ka tā ir nemitīga koncentrēšanās, prasme komunicēt, atbildība, konkrēts runas saturs un risinājumu piedāvāšana. Un mazliet uztrukums! Pirms jebkuras pārdošanas tikšanās, es ieplānoju trīs minutes laika paelpot un nomierināties. Jo esmu mierīgāka, jo kļūstu pārliecinātāka, jo vairāk varu koncentrēties uz otru cilvēku, ne uz sevi.

  Paškoučings jeb saruna ar sevi

  Paškoučinga tehnikas ir sarunas ar sevi. Man ir trīs jautājumi, kurus pirms katras nozīmīgas tikšanās sev pajautāju – kas būs tas labākais rezultāts priekš manis šajā situācijā; kāds būs maksimimālais un kāds minimālais rezultāts; un kādu iespaidu es gribu atstāt. Es uzrakstu uz papīra vēlamā rezultāta atbildes uz šiem jautājumiem. Es ieteiktu arī uzrakstīt kritērijus, pēc kādiem mērīsi savu rezultātu. Piemēram, pārdošanas vizītē mani rezultatīvie kritēriji ir – klienta atvērtība; interese; vēlme sazināties atkārtoti, klients sarunā piesaista lēmuma pieņēmēju; mana spēja būt elastīgai, tai pat laikā paliekot pie būtiskajiem nosacījumiem. Un pēc tikšanās novērtēju katru kritēriju desmit ballu sistēmā un analizēju, kas bija labi un ne tik labi.

  Afirmācijas

  Jeb pozitīvie skaitāmpanti. Dzīvē esmu ātra un strauja, bieži vēlos savu iedomātu kārtību, taču tas var vainagoties ar man nelabvēlīgu rezultatu. Tāpēc mana burvju afirmācija ir “pacietība atmaksājas”. To skaitu vairākas reizes pēc kārtas brīžos, kad jau atkal cenšos skriet laikam un notikumiem pa priekšu. Tādējādi esmu kaut mazliet iemācījusies kontrolēt savu impulsīvo dabu un apzinos, ka prātu ganīšu es, nevis otrādi.

  Vēl viena man nepieciešama afirmācija ir “es mīlu sevi”, kas ir ļoti spēcīgs vēstījums un palīdz pieņemt un mīlet sevi. Kad es mīlu sevi un izturos pret sevi labi, ir vieglāk pieņemt citu un viņu trūkumus

  Es novēlu dienu skrējienā atrast šīs dažas minūtes laika, lai paklusētu, apstātos, ieklausītos sevī un parunātu sevi. Lai tev pieder šis svētīgais laiks pabūt ar sevi pašu!

   

  Avots: monday.lv

  19/09/2016

  Atvērto durvju diena ceturtdienās, plkst. 18:30
  Izvēlne