Iepazīsties ar studiju materiāliem bez maksas

  Aizpildot un nosūtot pieteikuma formu, Jūs piekrītat savu personas datu apstrādei.

  Pazīmes, kas liecina par gatavību uzsākt savu biznesu

  Uz ko jābūt gatavai, lai uzsākt savu biznesu?

  Tu gribētu uzsākt savu biznesu, bet tev trūkst pārliecības, apkārtējie saka, ka tas neizdosies vai tev vienkārši ir bail no neveiksmes. Uz ko jābūt gatavai, veidojot savu uzņēmumu, un kāpēc dažiem tas izdodas uzreiz, bet citi cieš sakāvi pat pēc vairākiem mēģinājumiem? Monday kopā ar portāla www.cetrassezonas.lv veidotāju un žurnāla Četras Sezonas galveno redaktori Signi Meirāni aplūko 10 pazīmes, kas liecina, ka tu esi gatava savam biznesam.

  Kas liecina par gatavību uzsākt savu biznesu?

  Tev apnicis strādāt citu pakļautībā

  Atziņa, ka gribi veidot kaut ko savu un tev apnicis strādāt citu pakļautībā pēc citu noteikumiem, ir pirmā pazīme, ka tu esi gatava pati sava uzņēmuma veidošanai.

  Tu esi gatava strādāt 24 stundas 7 dienas nedēļā

  Tā ir realitāte – uzsākot savu biznesu, tev jābūt gatavai strādāt no rīta, vakarā un reizēm pat naktī. Manuprāt, daudzi to sākumā neapzinās, un varbūt, pat redzot, ka citiem tā ir, tomēr domā, ka varēs strādāt noteiku darba laiku, taču tā nav.

  Tu esi gatava pārciest neveiksmi

  Ikvienā biznesā jaunam uzņēmējam ir jābūt gatavam saskarties ar neveiksmi, kā arī pieņemt un adekvāti rīkoties negatīvās situācijās. Tev jābūt gatavai atbildēt uz negatīviem telefona zvaniem. Cilvēkiem, kas vienmēr cenšas būt un domāt pozitīvi, tas var būt grūti.

  Tu esi gatava uzņemties atbildību

  Veidojot žurnālu Četras Sezonas un portālu www.cetrassezonas.lv, man ir jābūt atbildīgai ne tikai pret lasītājiem, bet arī pret maniem darbiniekiem, kā arī pret sadarbības partneriem.

  Tev ir stipri nervi

  Bieži vien sākumā jauniem uzņēmējiem liekas, ka mēs spēsim uzklausīt kritiku, ka mēs pārdzīvosim neskaitāmas negulētas naktis, ka neviens mūs nepiečakarēs, jo galvenais ir darīt. Taču vienā brīdī tu saproti, ka visi esam cilvēki un ka nevaram, pat nedrīkstam visu ņemt pie sirds. Uzsākot biznesu, ir jāprot uzaudzēt pietiekami biezu ādu, jo stress ir visapkārt. Stress ir saistīts ar jaunu projektu attīstīšanu, kas potenciāli var nest peļņu, stress ir saistīts ar darbiem, kurus nevari pagūt izdarīt, ar darbiniekiem, kas jāpalaiž pie kaķīša, kam sākušās dzemdības… Stress tiešām ir visapkārt, un, uzsākot biznesu, tev ir jāzina, kā ar to tikt galā.

  Esi gatava pieņemt izaicinājumus

  Reti kurš bizness paliek tādā līmenī, kādā tas ir bijis sākumā, jo lielākā daļa uzņēmēju tomēr tiecas pēc izaugsmes, attīstības un lielākas peļņas. Attīstot biznesu, mums ir bijuši brīži, kad vienlaicīgi ir jāspēj sagatavot 4 dažādi sadarbības piedāvājumi. Protams, tas nav viegli, taču, tikai pieņemot šādus izaicinājumus, uzņēmums var attīstīties tālāk.

  Tu spēj uztvert lietas ar vēsu prātu

  Pieņemot izaicinājumus, tev ir jāprot izvēlēties, kas tieši tev ir nozīmīgs. Svarīgi ir apzināties, ka, ja vienlaicīgi ir jāsagatavo vairāki piedāvājumi, kuru nodošanas termiņš parasti bija jau vakar, tu spēj palaist vaļā to, kam nav pieticis laika, spēka vai motivācijas. Ir jāpieņem, ka visbiežāk visu tāpat nedabūsi, tāpēc pārdzīvot par to, ko reāli neesi paguvis, nav vērts. Prasme ieelpot un mierīgi izsvērt, kas man ir svarīgākais, noderēs.

  Tu māki pieņemt kritiku

  Kritiku pieņemt, taču neļaut tai sevi apstādināt – tā ir ļoti noderīga prasme. Jo kritiķu visapkārt ir ļoti daudz, īpaši Latvijā.

  Tu spēj uzklausīt citu viedokli

  Ne vienmēr uzklausīt nozīmē pieņemt, taču uzklausīt citu viedokli ir jāmāk. Uzņēmējam ir jāsaskaras gan ar partneru, kā arī darbinieku un manā gadījumā lasītāju viedokļiem, tāpat ir jāmāk uzklausīt apkārtējo ieteikumus un padomus, taču, kā jau teicu, tas ne vienmēr nozīmē, ka tev tiem ir jāpiekrīt. Ja biznesu uzsāk cilvēki ar pietiekami biezu ādu (es viņus saucu par juristu tipa cilvēkiem), viņiem parasti problēmu nav, bet bieži vien savu biznesu sāk arī cilvēki, kuros nav ne kripatiņas kaujinieciskuma, taču arī bez tā biznesā neiztikt.

  Nav jābūt labam visiem

  Mums visiem ir vēlme patikt un bieži vien izpatikt visiem, kas ir tikai cilvēcīgi. Taču, kad tu centies būt labs visiem, tevi momentā sāk izmantot. Aiz vēlmes patikt visiem, mēs nereti pārāk daudz kam sakām “jā”, taču beigās jūtamies noskrējušies, izmantoti un negūstam gaidīto gandarījumu. Kad apzinies, ka tu ne vien nevari, bet tev arī nevajag patikt visiem, tu, pirmkārt, pati sev sāc patikt vairāk.

   

  Avots: www.monday.lv

  27/10/2016

  Atvērto durvju diena ceturtdienās, plkst. 18:30
  Izvēlne