Iepazīsties ar studiju materiāliem bez maksas

  Aizpildot un nosūtot pieteikuma formu, Jūs piekrītat savu personas datu apstrādei.

  Prieks mācīties!

  Tas, kurš pārtrauc mācīties, kļūst vecs – vienalga, vai viņam ir divdesmit vai astoņdesmit gadu. Tā reiz teica Henrijs Fords.

  Lai neatpaliktu no lielajām pārmaiņām, jāmācās visā dzīves garumā. Iesākot septembri, Monday mācās, kā mācīties – ar prieku un derīgi.

  1)      Mācies to, kas Tevi patiesi interesē. Arī tad, ja Tevi interesē lietas, kas nav saistītas ar pašreizējo amatu, nozari vai pat ar Tavu plānoto karjeru ceļu, bet, protams, jo īpaši, ja Tev nepatīk Tavs darbs un ir kāds liels sapnis. Ļaujies tam, kas patiesi ielīksmo tavu sirdi. Tev tikai jāievieš savā dzīvē ieradums papildināt zināšanas un regulāri mācīties ko jaunu.

  Zināšanas, kas iegūtas obligātā kārtā, ilgi prātā neturas – Platons

   

  2)      Attīsti papildus ekspertīzi. Tas dos Tev priekšrocības konkurencē. Lateleccom valdes locekle Kerli Gabriloviča  intervijā Monday teica: “…Esmu sapratusi, ka manas atšķirīgās kompetences dod man lielākas stratēģiskās priekšrocības attiecībā pret citiem. Domāju, ka manu panākumu pamatā ir spēja runāt gan mārketinga, gan finansu valodā, emocionālā inteliģence komplektā ar spēju racionāli argumentēt, orientācija uz rezultātiem un komandas motivēšanas prasmes.”

  3)      Nelauz sevi – meklē mācības, kas atbilst Tev. Vai esi sapratusi, kā Tev visātrāk izdodas apgūt jauno informāciju? Vai ir tā, ka nevari sekot pasniedzējam, kas diktē savus lekciju pierakstus? Varbūt vienkārši tu esi vizuāliste?

  Lūk, raksturīgākie studējošo tipi:

  • audiālais – dod priekšroku valodas komunikācijā balstītam mācību procesam,
  • vizualizētajs – dod priekšroku mācībām no attēliem, filmām,
  • analītiķis – meklē detaļas, konceptus,
  • holistiķis – mācās no lielās bildes, konteksta, sistēmas.

  Man vienmēr ir paticis mācīties, bet man nekad nav paticis, ka mani māca – Vinstons Čērčils

   

  4)      Skaties pāri robežām. Mācies nevis faktus, bet konceptus. Un konceptiem ir daudz dimensiju, tāpēc nebaidies pārkāpt dimensiju robežas, aizklīst plašumā un ieiet citās nozarēs vai teorijās. Tā Tu attīstīsi pieeju, ko sauc par starpdisciplināru skatījumu, kas ir inovatoru un jaunu ceļu gājēju pieeja. Esi atvērta – jo vairāk zināšanu tu apgūsi, jo vairāk sapratīsi, cik maz zini. Lai Tevi pārņem šāda pazemība – nebaidies no tās.

  Perfekta pašapziņa tiek piesķirta mazāk talantīgajiem kā mierinājuma balva – amerikāņu mākslas zinātnieks un kritiķis Robert Hughes

   

  5)      Esi ziņkārīga, toleranta un ieinteresēta. Kad citi nāk klajā ar trakām idejām vai pieņēmumiem, izaicini sevi un citus un vienmēr jautā “kāpēc”. Jaunlaiku fiozofs un ekonomikas profesors Karls Popers uzskata, ka mums nav iespējams iegūt absolūtas zināšanas, viss ir jaunu un esošo ideju testēšana, nepārtraukta apšaubīšana un mācīšanās. Tāpēc tālāk tiks tie, kas būs ziņkārīgi un drosmīgi.

  Visas pasaules zināšanas ir savā starpā saistītas. Vislielākais prieks ir atrast vēl nesaistītās! – Arthur Aufderheide

   

  6)      Mācību procesā nodibini draudzību, piesakies komandās, iemācies sadarboties. Sadarbības kultūra dod ne vien lielāku iespēju radīt ko jaunu, bet arī dalīšanos uzvaras priekā.

  7)      Prieks mācīties rodas no panākumiem. Jo vairāk panākumu – kaut vai nelielu, jo biežāks prieks. Mācies visu laiku, nevis uz lielajiem gala termiņiem. Ja mācīsies uz lielajiem termiņiem, tu to darīsi steigā, palaidīsi garām daudz atklājumu, turklāt visu ātri aizmirsīsi.

  8)      Iemācies spēlēties un riskēt. Iegūtās prasmes un zināšanas mūsdienās noveco ātrāk nekā jebkad. Visvairāk pieprasītās drīz vien būs nevis akadēmiskās zināšanas, bet spēja sadarboties, kritiskā domāšana, drosme uzdot īstos jautājumus un uzdrīkstēties. Lai atbrīvotos no kritiķa sevī un iemācītos uzdrīkstēties, ļoti būtiska ir spēles prasme. Vari izvēlēties nodarbības amatieru teātra pulciņos, argumentācijas un loģikas lekcijas, ko dažas mūsu universitātes piedāvā kā atklātos kursus.

  Uzmundrinājumam mācīties – amerikāņu rakstnieka un futūrista Alvin Toffler spārnotais teiciens:

  21. gadsimtā analfabēts būs nevis tas, kurš neprot lasīt un rakstīt, bet gan tas, kurš nespēs mācīties, aizmirst iemācīto un mācīties no jauna.

  Raksta avots: monday.lv, 06/09/2016

  06/09/2016

  Atvērto durvju diena ceturtdienās, plkst. 18:30
  Izvēlne